Płytki ceramiczne do dziecięcego pokoju

Płytki ceramiczne do dziecięcego pokoju – co powinniśmy o nich wiedzieć? Płytki ceramiczne na pozór kojarzą nam się z chłodem i twardością. Niewielu rodziców zwraca jednak uwagę na szereg pozytywnych aspektów, które sprawiają, że produkt ten może okazać się strzałem w dziesiątkę. Dlaczego płytki ceramiczne do pokoju dziecięcego mogą okazać się dobrym rozwiązaniem? Co sprawia, że płytki ceramiczne cieszą się tak dużą popularnością? Na jakie parametry powinniśmy zwracać uwagę wybierając płytki ceramiczne? W jaki sposób powinniśmy czytać oznaczenia znajdujące się na opakowaniu płytek? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Dlaczego płytki ceramiczne do pokoju dziecięcego mogą okazać się dobrym rozwiązaniem?

Płytki ceramiczne do dziecięcego pokoju na pozór wydają się być absurdalnym pomysłem. W praktyce jednak, kiedy nieco głębiej przeanalizujemy ten aspekt, możemy dojść do wniosku, że rozwiązanie to jest naprawdę korzystne z różnych względów. Przede wszystkim charakteryzują się ponadprzeciętną wytrzymałością, solidnością, jednocześnie uznawane są za długowieczne. Ogromną korzyścią jest również niewrażliwość na ciecz- napoje, wodę, środki chemiczne. Nie w sposób nie wspomnieć o higieniczności i łatwości w czyszczeniu. Warto mieć również świadomość w zakresie tego, że płytki ceramiczne to niemalże idealne rozwiązanie, jeśli chodzi o walkę z alergią. Są one dostępne w wielu kolorach i wzorach, w konsekwencji każdy znajdzie dla siebie coś, czego faktycznie szuka. W razie potrzeby mogą być uzupełnione komfortowymi bieżnikami dywanowymi. Zapewniają atrakcyjne ogrzewanie, jeśli zastosuje się specjalistyczne ogrzewanie podłogowe.

Co sprawia, że płytki ceramiczne cieszą się tak dużą popularnością?

Jak już wspominaliśmy, płytki ceramiczne do dziecięcego pokoju wcale nie muszą być takie złe, jak mogłoby się nam wydawać na pierwszy rzut oka. Jedną z kluczowych zalet jest ogromna wszechstronność- w ciągu ostatnich lat jest ona jeszcze bardziej podkreślana. Ponadprzeciętna trwałość sprawia, iż jest to przede wszystkim inwestycja długoterminowa- z pewnością będziemy z niej zadowoleni, bowiem nie będziemy musieli jej zmieniać ze względu na zużycie. Tytułowe produkty wykonane są z naturalnej mieszanki gliny, czego konsekwencją są korzystne właściwości dla alergików. W przeciwieństwie do wykładzin podłogowych, ceramikę możemy bez większych problemów wycierać do czysta. Płytki ceramiczne co prawda nie są postrzegane jako ciepłe, mimo wszystko trudno jest znaleźć materiał, który mógłby jeszcze lepiej poradzić sobie z ogrzewaniem podłogowym. Żadna z podłóg nie przepuszcza tak wiele ciepła, co płytki. Ciepło przechowywane jest przez długi okres czasu, czego konsekwencją są zminimalizowane koszty ogrzewania pomieszczeń. Ponadto należy zauważyć, że na płytki możemy położyć miękkie dywany. Nie musimy obawiać się poważnych uszkodzeń.

Na jakie parametry powinniśmy zwracać uwagę wybierając płytki ceramiczne?

Płytki ceramiczne to dobry wybór do pokoju dziecięcego. Nie zmienia to jednak faktu, że owe modele powinny być odpowiednio dobrane. Musimy mieć zatem na względzie zróżnicowane parametry, na podstawie których ocenimy jakość i trwałość poszczególnych egzemplarzy. Ogromne znaczenie odgrywa klasa jakości płytek ceramicznych. Jest to jeden z tych parametrów, który może nas poinformować o tym, w jakim stopniu producent dopuszcza wadliwe egzemplarze. Nie w sposób nie wspomnieć o mniej oczywistej nasiąkliwości płytek ceramicznych. Jest ona wyznaczana w procentach- im odsetek jest niższy, tym lepiej dla właściciela. Warto skupić się też na grubości produktów, która wynosi od 6 do 16 mm. Najpopularniejsze egzemplarze posiadają grubość oscylującą od 9 do 12 mm. Najcieńsze z nich stosowane są na wewnętrzne ściany. Ostatnim aspektem, o którym nie powinniśmy zapominać, jest ciężar objętościowy płytek. Jest to kluczowy parametr nie tylko w związku z trudnościami w układaniu, ale również ze względu na to, że płytki nie mogą nadmiernie obciążać podłoża ze względów bezpieczeństwa. 

W jaki sposób powinniśmy czytać oznaczenia znajdujące się na opakowaniu płytek? 

Kiedy zwrócimy uwagę na opakowanie płytek, wówczas zauważymy wiele oznaczeń. Wiąże się to z tym, że produkty te posiadają mnóstwo parametrów technicznych. Ich odczytanie może okazać się dość kłopotliwe dla zwykłego klienta. Warto zatem sprawdzić, za co odpowiadają te najpopularniejsze. Istotna jest klasa ścieralności płytek ceramicznych. Jest ona podzielona na pięć grup- I oznacza najniższą, a V- najwyższą. Istotnym aspektem jest również antypoślizgowość płytek. Jest ona szczególnie ważna w kontekście wyboru płytek ceramicznych do łazienki, ale również do pokoju dziecięcego. Skala oscyluje w przedziale od R9 do R13. Im wyższa jest wartość, tym mniej śliska jest powierzchnia. Do pokoju dziecięcego w zupełności wystarczające będą modele o współczynniku R9, które zagwarantują bezpieczeństwo.